İnternet Deneyimlerimi Paylaştığım Blog

LightBlog
Responsive Ads Here

2/07/2017

Whatsapp'ın Yeni Özellikleri

Whatsapp'ın Yeni Özellikleri 2017
Whatsapp'ın Yeni Özellikleri 2017


Eski Yahoo çalışanlarından Brian Acton ve Jan Koum'un ABD'de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurdukları Whatsapp ile Dünya geneline bir anda yayılmış ve ücretsiz olarak anlık mesajlaşma hizmeti sunmuşlardır, tabi bu bilgileri hepimiz biliyoruz asıl konumuz gün geçtikte büyüyen ve gelişen bu platform her gün özelliklerine bir yenisini ekliyor. Yeni güncelleme ile birlikte gelecek ve şuan beta sürecinde olan özelliklerinden bahsedelim biraz.

Bunlardan ilki gönderdiğiniz mesajı geri alma/silme. Bundan sonra gönderdiğimiz mesajın şurasını keşke şöyle yazsaydım yada keşke göndermeseydim, yanlış gitti gibi sorunlarınız olmayacak. Gönderdiğiniz  mesajı düzenleyebileceksiniz veya komple silebileceksiniz.

Beta sürecinde olan bir diğer özelliği ise canlı konum paylaşma özelliği, bizi  gizlilik açısından gerçekten çok tedirgin edecek olan bir özellik olsa da biz izin vermediğimiz sürece bu özelliğin aktif olmayacak olması gerçekten rahatlatıcı.Bana göre gereksiz olan bu özelliğin hangi alanlarda işe yarayacağını kestiremiyorum. Kimse sonuçta takip edilmek istemez, düşünsenize bu özelliği aktif ettiğiniz an herkes sizi takip edebilecek sanki üzerinize bir verici yerleştirilmiş gibi bir şey olacaksınız. Neyse bu özellik gereksiz gibi görünse de teknolojik anlamda başarılı bir özellik.

Bu güncellemelerin tam olarak hangi tarihte geleceği bilinmemekle birlikte  güncelleme gelir gelmez denemelerini gerçekleştirip detaylı şekilde bir yazı daha hazırlayacağım.


Beni buraya tıklayarak takip edebilirsiniz. Şimdilik bu kadar daha sonra tekrar görüşmek dileğiyle, hoşça kalın.

15 yorum:

 1. Bilgilendirici bir yazı.Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Mesaj silme özelliği zaten olmalıydı. Sonuçta yanlış mesajlar atılabiliyor. Bence yerinde bir karar olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Can kurtarıcı niteliğinde bir özellik oldu bu :D

   Sil
 3. Yoo bence o kadar gereksiz değil takip ettiğiniz kişi örnek veriyorum sizin olduğunuz yerin yakınlarında gidip "hey dostum naber watsapp dan gördüm buralarda olduğunu bir çay içek gel" diyebilir. Kendi kararına kalmış birşey bu..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu açıdan bakılınca güzel bir şey fakat o dediğin kişi senin sevmediğin birisi de olabilir :)

   Sil
  2. onada bir çözüm getirmişlerden şu kişileri hariç tut gibi facebookdaki şu kişiler paylaşımlarımı görmesin tarzı gibi birşey.

   Sil
  3. Cemal Altıntaş'ın tarafından düşününce bana da çok faydalı bir teknoloji gibi geldi. Çünkü bazen yanı başımızdan geçen arkadaşlarımızı farkedemiyoruz, belki bu sayede o bölgedekileri görüp ayak üstü bir sohbet edilebilir ve güzel de olur bence :)

   Sil
 4. Bu güzel bir haber.. çünkü kelime düzeltmeleri yüzünden yanlış yazılmış mesajları göndermekten ve ah yanlış oldu aslında bunu yazmak istedim demekten sıkılmıştık şu whatsupta :) teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim takipte kalmanız dileğiyle. :)

   Sil
 5. Whatssapp neredeyse normal mesajlaşmadan çok kullanılıy oldu, bu güzel bilgilendirme için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim anlık mesajlaşmada Sms kullanımını bitirdi diyebiliriz.

   Sil

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.