İnternet Deneyimlerimi Paylaştığım Blog

LightBlog
Responsive Ads Here

2/13/2017

Telefondan Kodlama Öğren

Telefondan Kodlama Nasıl Yapılır.
Telefondan Kodlama Nasıl Yapılır.

Günümüzde telefonlar aracılığı ile pek çok işi birkaç tıkla halledebiliyorsunuz. İşte bu işlerden biri olan telefondan kodlama, sürekli program hazırlamak zorunda kalan kişilerin işini kolaylaştırarak herkesin telefonu üzerinden yazılım yapmasına da yardımcı oluyor. Sizde telefondan kodlama öğren listesini sırayla inceleyerek kodlama yapmaya başlayabilirsiniz.

Uygun Kodlama Öğrenme Programlarını İndirin!

Telefonunuz android özelliğe sahipse Google Play Store uygulamasına tıklayarak kodlama yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer bu alanda hiçbir bilginiz yoksa ‘’kodlama öğren’’ şeklinde bir arama yaparak çıkan programlardan birini seçebilirsiniz. Her programda kodlama terimleri hakkında ve kodlamaların nasıl yapılacağı hakkında bilgi bulunduğundan dolayı ufak bir not defterine aklınızda tutamadığınız kodları yazın.

Kodlama Programı İndirin!

Yine android telefonunuza Google Play Store üzerinden kodlama programları indirebilirsiniz. Kodlama için seçeceğiniz programları aynı zamanda internet üzerinden de telefonunuza indirebilirsiniz.

Uygulama Kodlama Programları
·        

DroidEdit ücretsiz bir program olduğu gibi pek çok dilde de kodlanabiliyor.
920 Text Editor dil desteğinin bulunmasından dolayı 28 farklı dili destekliyor ve istediğiniz dilde kolaylıkla program kodlamaya başlayabiliyorsunuz.        

Jota Text Editor ile android programınız üzerinden metin yazılımı hazırlayabilirsiniz. Genellikle yazı tipi, boyutu, arama kısmı gibi bölümleri de düzenlemenize yardımcı olan bu program ile daha kolay ilerleyebilirsiniz.

AWD android programlar hazırlamak isteyenlerin kullanabildiği bir programdır. Bu program ile sadece android değil aynı zamanda CSS, Java, PHP, HTML gibi kodlamalarda yapabilirsiniz.

SourceLair programı ile offline olarak metin kodlama çalışmaları yapabilirsiniz. Farklı dilleri desteklediğinden dolayı bu program oldukça işinize yarayacaktır.

Quoda ile HTML kodlarını anlık bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Ayrıca farklı dillerde kodlama yapabilirsiniz.

DeuterIDE programı 40 farklı dili desteklediğinden dolayı çok işinize yarayacak programlardan biri. Ayrıca Facebook ve Twitter gibi alanlardan da sorunsuz bir şekilde bu programa bağlanabilirsiniz.

Kodlama Oyunları İle Öğrenmeye Başlayın!

Telefondan kodlama yapmak için her detayı öğrenemediyseniz günümüzde bu işlemi kolaylaştıran programlarda bulunuyor. Kod yazarken hangisinden başlayacağınızı, hangi kodları nasıl yazarsanız başarılı olacağınızı bir oyun eşliğinde öğrenmek için Google Play Store üzerinden ‘’kodlama oyunları’’ yazarak programlamayı kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

14 yorum:

 1. Yok be abi çok ufak oluyor tablette deniyorum ben tablette bile zor oluyor tuşlar ufak illa yanlış yazıyorsun :) ama acil işler için gayet iyi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsan her şeye bir süre sonra alışıyor, sürekli telefon üzerinden yaptığın zaman bir daha pc de kodlama ile uğraşmazsın. WC de bile kodlama yaparsın artık :)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Rica ederim amacımız fayda sağlamak :D

   Sil
 3. Ben de kodlamaya meraklı bir arkadaşımdan duymuştum bunlara benzer bir programı.Yalnız yine de telefonun yeterince verimli olacağını sanmıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar

  1. Kendini geliştirmek için ideal bence yolda giderken bile uğraşabilirsiniz

   Sil
 4. Telefondan kodlama yapabileceğimizi bilmiyordum. Programcı ve yazılımcı arkadaşlar için müthiş bir gelişme bu.. Teşekkürler Hamdi Çetin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen bende merak konusu olduğu için araştırdım.

   Sil
 5. android tel kullanıcılar için faydalı bilgi.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazılımcı arkadaşlar için faydalı olacaktır.

   Sil
 6. Telefonda her ne kadar zor olsa da denemekte fayda var. Teşekkürler bilgilendirme için...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim kendini geliştirmek için her an bir şeyler yapmak lazım o yüzden seyahat halinde bile yarım kalan işi bitirebilir, müdahale edebilirsiniz.

   Sil
 7. Yok artık! dedim vallaha... Bende denemeliyim bunu. Teşekkürler Hamdi kardeşim. ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam senlik zaten kesinlikle dene. :)

   Sil

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.