İnternet Deneyimlerimi Paylaştığım Blog

LightBlog
Responsive Ads Here

2/10/2017

Mart Ayında Çıkması Beklenen Oyunlar

Mart Ayında Çıkması Beklenen Oyunlar
Mart Ayında Çıkması Beklenen Oyunlar

Tüm oyun tutkunu arkadaşlara merhabalar. 2017 yılının gelmesiyle beraber bu yıla yine birçok oyun türünde damga vurmayı planlayan  oyun yapım şirketleri gelecek olan aylarda hangi oyunların piyasaya sürüleceği hakkında bilgileri yavaş yavaş yayınlamaya başlamıştır. Bakalım bu çıkacak olan oyunlar performans açısından beklentileri karşılayacak düzeyde olacak mı ? Mart ayı itibariyle piyasaya hangi oyunlar dahil olacak gelin hep beraber inceleyelim.

Mart 2017’de Hangi Oyunlar çıkacak

Mass Effect Andromeda
Oyun oynayan arkadaşlarımızın en çok merakla beklediği oyunlardan birisi Mass Effect: Andromeda. Mass effect oyunu PC, PS 4 , XBOX uyumlu formatlarıyla piyasaya 23 mart tarihinden itibaren sürülmesi beklenmektedir.  Elektronik Arts ( EA ) tarafından yayınlanmış ve BİOWARE tarafından geliştirilmiş olan Mass Effect oyunun daha önceden 3 tane serisi çıkmıştı. Elektronik Arts yayını olarak en çok beğeni toplayan oyunlar arasında ilk 5’ e girmeyi başarmıştır. Rol Playing Game( RPG) yani rol yapma üzerine tasarlanmış bir oyun türüdür. Oyun bizleri gelecek zamana 2183 yılına götürmektedir. İlk serileri gibi andromeda serisi de büyük damgalar vurmaya hazırlanmaktadır.

Horizon: Zero Dawn
Sadece PS 4 formatına uyumlu aksiyon türü oyunlarından olan Horizon:Zero Dawn oyunu Mart ayının ilk haftasında oyun yapımcıları tarafından piyasaya sürülmesi merakla beklenen oyunlardandır. Genelde bu tür oyunlarda alışkın olduğumuz ana karakter erkek oluyor fakat bu oyun alışılagelmişten öte bir kadın karakteriyle yolculuğa çıkıyor. Oyunun ana konusu yok olan modern dünya üzerine yeniden inşa edilmiş medeniyetleri ele almaktadır. Oyunun yayını dünyaca ünlü yayın şirketleri arasında yer alan Sony Interactive Entertainment tarafından yapılmıştır.
Bu oyunların yanı sıra  Mart ayı  itibariyle  piyasada yer alması beklenen oyunlardan bazıları ise şunlardır:
3 mart tarihi itibari ile ; Just Dance 2017, Nintendo Switch, Super Bomberman, The Legend of Zelda; Breath of the Wild( Wii U, Switch) oyunları piyasaya sürülecektir.
Kingdom Hearts Hd 1,5+2,5 Remix (PS 4) , MLB The Show 17 (PS 4) oyunları da 28 Mart tarihlerinde piyasaya sürülmesi beklenmektedir.


7 yorum:

 1. Grafikleri ve kapladığı yerler çok sağlam hacı bunları benim külüstür kaldırmaz :) yine de ilgi görürler :)

  YanıtlaSil
 2. bekleyenleri için Müjde o zaman,,,

  YanıtlaSil
 3. Vauv olay Mass Effect Andromeda budur ya.. Güzel oyuna benziyor. Çıksın bakalım neler olacak..

  YanıtlaSil
 4. Horizon Zero Dawn oyunu da Life is Strange gibi mi olacak? Yani ana karakter bir kadın ve belirli bir senaryoyu mu oynuyoruz? Life is Strange güzel oyun.Umarım Sony güzel bir iş çıkarmıştır.

  YanıtlaSil

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.