İnternet Deneyimlerimi Paylaştığım Blog

LightBlog
Responsive Ads Here

2/05/2017

İnstagram Snapchat'i Mağlup Etti

İnstagram Snapchat'i Mağlup Etti
İnstagram Snapchat'i Mağlup Etti
Snapchat Evan SpiegelBobby Murphy ve Reggie Brown tarafından akıllı telefonlar için geliştirilmiş, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.Çalışan sayısı 15'i geçmeyen Instagram'ın kurucuları  ise Mike Krieger ve Kevin Systrom'dur fakat 1 milyar dolar karşılığında Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'e satmışlardır.
Mark Zuckerberg daha önceleri Snapchat içinde 3.9 Milyar dolar teklif etmiştir fakat Snapchat ekibi bu teklifi kabul etmemiştir.

Mark Zuckerberg İnstagram'ı satın aldıktan sonra Snapchat'e resmen rakip olmuş neredeyse Snapchat'in taşıdığı bütün özellikleri getirerek Snapchat'in büyümesini yavaşlatmış bir nevi mağlup etmiştir.

SnapChat'in günlük aktif kullanıcı sayısı 158 milyon fakat şu sıralar düşüşlerde. Bunun sebebinin tamamen İnstagram veya İnstagram'ın hikayeler özelliği olduğu söyleyemeyiz tabi ki. Snow adında Snapchat ile aynı özellikleri taşıyan bir uygulamada Snapchat'i derinden sarsıyor. 

Peki hiç düşündünüz mü bunca kullanıcı sayısına ulaşan bu dev sosyal ağların kazancı neler. Bize bu özellikleri sunuyor fakat karşılığında neler kazanıyor ? Bu soruların cevap bir sonraki yazımızda beni buraya tıklayarak takip etmeyi unutmayın.11 yorum:

 1. Zaten yarışıyorlardı.Instagram yenmiş anlaşılan.Bu arada başlıkta hata var malup değil mağlup olacaktı :D

  YanıtlaSil
 2. Şahsen instastory'de ne paylaşım yaparım nede paylaşımlara bakarım benim için bu konuda hala Snapchat..ancak canlı yayın konusunda kesinlikle kendini aştı instagram,güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Facebook, twitter pek girmiyorum. Snapchat'i de filtrelerine bakmak için giriyorum. İnstagram kullanıyorum her ihtiyacımı karşılıyor.

   Sil
 3. Bende instagramcıyım doğrusu Snap'a bakmak aklıma bile gelmiyor....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor benimde instagram.

   Sil
 4. Yaşasın İnstagram. Ne güzel bilgiler topladım yine. Hayranım genç aklınıza Hamdi. Benim nesil bunları o kadar da anlamıyor. Ben face sevmiyorum. Twitter dersen yapılanırken kaldı, kullanmasam da yine giriyorum arada bir. Hayırlı bir hafta dileklerime, sevgiler Hamdi oğlum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim güzel dileklerin için Ece abla saygılarımı sunuyorum, ellerinden öperim.

   Sil
 5. Snapchat nedir ya.. Bişey dicem ama olmayacak.. Kimlerin oralarda oldukları belli yani.. O yüzden İnstagram iyidir..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnstagram iyidir ya, diğerleri hikaye :D

   Sil

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.