İnternet Deneyimlerimi Paylaştığım Blog

LightBlog
Responsive Ads Here

2/24/2017

Evde Cilt Bakım Ürünleri Yapmak

Evde Cilt Bakım Ürünleri Yapmak
Evde Cilt Bakım Ürünleri Yapmak

Cilt sağlığı ve güzelliği için cilt bakım ürünlerine  olan gereksinimimiz sürekli mevcuttur. Ancak cildimizde o kadar farklı durumlar cereyan eder ki, her bir sorun için, cilt bakım ürünlerine ayrı ayrı verecek parayı bulamayabiliriz. Fakat evde cilt bakım ürünü yapmak sureti ile, kullanmış olduğumuz ürünün hem doğallığından emin oluruz, hem de bütçe dostu, duruma uygun karışımlar elde ederek, etki seviyesini yükseltmiş oluruz.

• Topuk çatlakları: İki kapsül Gripin 'in içinde bulunan tozu alıp, bir kutu Vazelin'e karıştırın. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı, geceleri yatmadan önce ayaklarınıza masaj yaparak sürün ve çorap giyerek uyuyun. Alacağınız sonuçtan memnun kalacaksınız.

• Banyodaki ferahlık: Kaynatmış olduğunuz yarım litre suyun içerisine on tane nane yaprağı atın. Ilıması için biraz bekleyip,  ardından suyu süzün ve içerisine bir fincan tuz ilave edin. Hazırlamış olduğunuz karışımı banyo suyuna ekleyin. Cildinizdeki ölü hücreleri, peeling etkisi ile yok edecek olan tuz ve ferahlatıcı etkisi ile naneden gelecek muhteşejm etkiye siz de şaşıracaksınız.

• Cilt kuruluğu: Bir litre sütü boş bir plastik şişe içerisine koyun. Yarım fincan bal ve bir fincan tuzu da şişedeki süte ekleyip güzelce çalkalayın. Hazırlamış olduğunuz banyo sütü ile vücudunuzu ovun ve sonrasında da durulayın. Haftada bir kere uygulamanız gereken bu köpük ile hem cilt kuruluğunu önler; hem de peeling etkisi ile ölü derilerinizden arınırsınız.

• Çatlamış eller: Evde cilt bakım ürünü yapmak sureti ile çatlamış ellerinizi yumuşatmak için bir limon suyunun içerisine üç damla zeytinyağı ilave edin. Bu karışımı hemen ellerinize sürüp yarım saat beklemesini sağlayın. Sonrasında ellerinizi yıkayarak, nasıl yumuşadığına şahit olabilirsiniz.

• Ellerin yumuşaması için: İlk olarak ellerinizi ılık su içerisinde bekletin ve yumuşamasını sağlayın. Ardından bir çay kaşığı bal ve zeytinyağı karışımında tırnaklarınızın güçlenmesi için beş dakika masaj yapın. Daha sonra ise ellerinze zeytinyağı sürerek biraz bekleyin. Son olarak ellerinizi yıkayabilirsiniz.

• Nemlendirici maske: Bir kaşık süt içerisine bir yumurta sarısını karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı yüzünüze uygulayıp, üzerine de ince bir bez kapatın ve bu şekilde 15 dakika bekleyin. Belirtilen sürenin sonunda cildinizi kağıt havlu ile silin. Sonra ılık, ardından da soğuk su ile durulayın.

2 yorum:

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.