İnternet Deneyimlerimi Paylaştığım Blog

LightBlog
Responsive Ads Here

1/03/2017

Tarayıcıya Bulaşan Virüsü Temizleme

Tarayıcıya Bulaşan Virüsü Temizleme

Tarayıcıma bulaşan virüsü temizlemek için bugün araştırma yaptım.Chrome tarayıcısını kullanıyorum ve girdiğim sitelerden kaynaklı sanırım, bir virüs bulaştı ve hangi siteye girersem gireyim reklamlarla farklı sitelere yönlendiriliyor.Araştırmalarımın ardından AdwCleaner programını buldum bu reklam virüslerini temizlemek için bu program birebir. Öncelikle programı hemen buradaki linkten indirebilirsiniz. Programı  kurup bir tarama yapın tarama sonucu tarayıcınıza bulaşmış bütün virüsleri bulduktan sonra  virüsleri kaldırın. 

Daha sonra bilgisayar otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Tekrar açıldığında tarayıcıyı kontrol edin herhangi bir virüsle karşılaşmayacaksınız. Bu programı aşabilecek virüsler mevcut bende 6 virüs temizledi yalnızca 1 tanesini kaldıramadı. Bunun ardından yapacağınız diğer işlem denetim masasında sizin bilgisayara yüklediğiniz harici diğer şeyleri kaldırın, Chrome kaldırıp tekrar yükleyin.

Bu işlemlerin ardından bilgisayarınız virüslerden arınmış olacaktır. Daha iyi bir temizlik için Virüs programınız ile bir tarama yapabilirsiniz, önerim lisans kullanmayacaklar için Avira AntiVirus programı.Virüs taraması yaptıktan sonrada CCleaner programı ile çerezleri vs. temizleyin tertemiz bir bilgisayara kavuşun.

Bunca işlemlere  rağmen hala birşeyler sıkıntı çıkarıyorsa eğer son çare ComboFix kullanmanız bunulada sıkıntıları gideremediyseniz o zaman bilgisayarınız formatı hak etmiştir.Beni takip ettiğiniz için teşekkür ederim.Yorum yaparsanız sorunlarınıza cevap vermeye çalışırım.İyi günler...

Google'dan Gelen Aramalar
virüs filmi, virüs girmiş sana, virüs programı, virüs programı nasıl kapatılır, virüs silme, virüs şakası, virüs şal, virüs temizleme, virüs yapma, virüsler,

2 yorum:

  1. Virüs bulaşmaması için Adblock'ta kullanılabilir. Tarayıcıya virüsler reklamlardan bulaştığı için çözümü reklamları engellemek olabilir.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet bunuda konuya eklemekte fayda var, ben bulaştıktan sonrasını anlattım fakat bulaşmadan öncede bu önlemler alınabilir.

      Sil

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.