İnternet Deneyimlerimi Paylaştığım Blog

LightBlog
Responsive Ads Here

1/03/2017

Herkes WhatsApp Kullanamayacak

Herkes WhatsApp Kullanamayacak

2017'nin ilk günlerinde WhatsApp'ın aldığı yeni kararı öğrendik, Android ve İos platformlarda yaygın olarak kullanılan WhatsApp artık her telefonda kullanılamayacak.

WhatsApp yeni yılla birlikte İos, Android ve Windows telefonların eski sürümlerine desteği kesti.İos 6 ve aşağı sürümlerinde, Android  2.2 Froyo sürümü ve Windows 7 sürümünün altındaki telefonlarda  ne yazık ki artık WhatsApp kullanılamayacak.

Android 2.2 2010 yılında piyasaya sürülmüş bir sürüm olmasına rağmen kullanıcı sayısı hala yüksek bir sürüm ki sayısal veri olarak Android kullanıcılarının %0.01'inin oluşturuyor bu kesim.2015 yılına kadar  1.4 Milyar Android kullanıcısı mevcut demek oluyor ki 2.2 sürümünü 1.4 Milyon kişi hala aktif olarak kullanıyor.

İos 2009'da piyasaya sürülen 3GS'de artık destek vermeyecek ve önemli olan İOS 6 olan sürümlerde WhatsApp mesajlaşma servisinden faydalanamayacak. Tabi alt modelleri olan İphone 4, 4S ve 5 leride kapsayacak bu durum.

Windows 7 2010 yılında piyasaya sürülmüş bir işletim sistemi olmasına rağmen 2014 yılında Microsoft destek vermeyi bırakmıştı, haliyle whatsapp'ın desteğini kesmesi pek şaşırtmadı bizleri.

Google'dan Gelen Aramalar
whatsapp başkasının mesajlarını okuma, whatsapp calma, whatsapp durumlari, whatsapp hileleri, whatsapp profilime kim baktı, whatsapp son görülme sabitleme, whatsapp web,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.