İnternet Deneyimlerimi Paylaştığım Blog

LightBlog
Responsive Ads Here

1/30/2017

2017 Yılında Çıkacak En İyi 10 MMORPG

2017 Yılında Çıkacak En İyi 10 MMORPG
2017 Yılında Çıkacak En İyi 10 MMORPG
Herkese merhaba oyun severler bu yazımda 2017  Yılında Çıkacak En İyi 10 MMORPG oyununu derledim.

10. Astellia Online
Astellia Online
Astellia Online
MMORP ve Trading Cart Game sistemini birleştirmiş bir oyun, bir birinden güçlü kartları elde edip bu kartlardaki kahramanları çağırabiliyoruz ve onlarla birlikte düşmanlara karşı savaşabiliyoruz.Oyunda 5 oynanabilir sınıf mevcut bunlar Warior,Archer,Rogue,Scolar ve Magician  aynı zamanda pvp arenalar ve raidler de mevcut. 


9. Astellia Online
The War Of Genesis 4
The War Of Genesis 4
Oyun şuan Güney Kore de şuan kapalı betada oyunun en dikkat çeken özelliği parti özelliği, oyunda 5 karakteri aynı anda yönetebiliyorsunuz, bu oynanabilirliği zorlaştıracakmış gibi görünse de, yapımcılar karakterleri yönetmenin oldukça kolay olduğunu söylüyor.Oyunda 300 toplanabilir karakter mevcut, yani takımınıza alacağınız diğer karakterleri elde etmeniz gerekiyor.Karakterlerin zincir ve kombo yetenekleri mevcut, yani bazı karakterlerin kulandığı yetenekler diğer karakterlerin özel yeteneklerini aktif edebiliyor.Diğer oyuncularla toplam 80 kişilik raid partilerde kurmanız mümkün. 

8. Peria Chronicles
Peria Chronicles
Peria Chronicles
Pokemonu andıran savaş sistemi ve anime tarzıyla dikkat çeken bir oyun. Oyunda savaştığınız yaratıkları ufakta olsa elde etme şansınız var.Böylece istediğiniz zaman çağırıp yanınızda savaşmalarını sağlayabiliyorsunuz.Oyunda sınıf sistemi mevcut değil, bunun yerine savaştığınız ve elde ettiğiniz yaratıkların güçlerini emerek gelişiyorsunuz.Oyunun en çarpıcı özelliğiyle kendi şehrinizi kurabilmeniz.Kurduğunuz şehre diğer oyuncular geliyorsa şehriniz geliyor fakat incin top oynuyorsa şehriniz haritadan bir süre sonra siliyor.Aynı zamanda oyuncular kendileri görev oluşturabiliyor, böylece diğer oyuncular bu görevleri tamamladıklarında ödül kazanıyor.

7. Crowfall
Crowfall
Crowfall

Oyunun yapımı için kickstarter 'da kampanya başlatılmıştı.Tam olarak  2 milyon dolara yakın bir para toplandı ve oyunun yapımına başlandı.Yapımcıların dediğine göre oyun şuan gördüğünüz bütün MMO oyunlarından farklı olacak.Yapımcılar bilmezden gelsede yapı olarak Game Of Thrones'e benzeyen oyunda kendi krallığınızı kurabileceksiniz.Diğer krallıklarla aranızda diplomasi oluşturabilir veya onlarla savaşabilirsiniz. Oyunda toplam 13 sınıf bulunmakta, oyunun en dikkat çeken özelliği herhangi bir PVE zindan veya görevin bulunmaması, çarpıcı mı dedim, tabiki PVE özelliği yok değil, yapımcıların açıklamasına göre oyundaki yaratıkları kesebilmek için bile parti kurmanız gerekmekte.

6. Lost Ark
Lost Ark
Lost Ark

Trailer Videosu

Açık dünyası, yetenek çokluğu ve tam sürümünde olacak 18 sınıfıyla PVE ve PVP zindanlarıyla  ve son olarak grafik kalitesiyle en çok beklenen MMO oyunlarından birisi. Oyunda kendi istediğiniz gibi sınıfların yeteneklerini ayarlayabileceğiniz tripot sistemi mevcut, bu da tek düze sınıf sistemini ortadan kaldırıyor.

5. Lineage Ethernal
Lineage Ethernal
Lineage Ethernal

Trailer Videosu
Lineage serisindeki kahramanları barındıran ve ethernals adı verilen 30 kahramanı kontrol etme şansımız olan Lineage Ethernal uzunca süredir beklenen bir oyun.Oyun bir çok oyundan farklı olarak dinamik zindanlar sunuyor, yani aynı zindana 10 defada girseniz her girdiğinizde zindanın yapısı değişiyor.Buda oyunun oynanabilirliğini arttıran iyi bir özellik.Aynı zamanda karakter çeşitliliği, yetenekleri ve açık dünyası ile de göz dolduran bir oyun.


4. Dark And Light
Dark And Light


3 farklı ırkın kontrol ettiği 3 farklı şehirde maceraya başlayacağınız oyun, kaliteli grafikleri keşfetmek isteyeceğiniz geniş dünyası ve inşa sistemi ile göz dolduran bir oyun.Sınıf sisteminin bulunmadığı oyunda öğrenebileceğiniz 100 farklı büyü bulunmakta.Ejderhaların ve dinazorların cirit attığı bir dünyada, surlar inşa edip silahlar imal ederek hayatta kalmaya çalıştığınız bir oyun.Ayrıca istediğiniz hayvanları eğiterek binek olarak kullanabilir göklerde uçabilirsiniz.


3. Bless Online
Bless Online
Bless Online

Özellikle PVP özelliği ile dikkat çeken oyun, 35. seviyeden sonra açık dünya PVP sistemi PK sistemi, kale savaşları, klan savaşları, PVP arenalar gibi içerikleriyle ön planda sınıf çokluğu, binek yakalama sistemi, açık dünya bossları, PVE zindanları ve hikaye anlatıymıyla da dikkat çeken bir oyun. DirctX 9 grafik motoru olmasına rağmen göz alıcı grafiklere sahip.

2. Revelation Online
Revelation Online
Revelation Online

Trailer Videosu

Fantastik açık dünyası, geliştirilebilir klan sistemi, kale kuşatması, PK arena gibi PVP sistemi, evlilik sistemi ile dikkat çeken bir oyun. Asasian 'da dahil olmak üzere seçebileceğiniz  7 adet sınıftan biriyle oynayabileceğiniz oyun içerik olarakda oldukça zengin, PVE zindanları, dünya bosslarıı, tek başınıza yapabileceğiniz PVE modları sayabileceğim içeriklerden bazıları.Oyunun grafikleride oldukça tatmin edici.2017 yılında oyunun grafik motorunda yenilikler yapılacak ve dahada göz alıcı grafiklere sahip olacak.

1. Moonlight Blade
Moonlight Blade
Moonlight Blade

Harika hikaye anlatımı, aksiyona doyacağınız ara sahneleri, detaylı açık dünya haritası ve 8 adet orjinal sınıf tasarımı, yetenek sistemi,kombo sistemi, stratejik dövüş sistemi, uçma sistemi, meridyen sistemi,detaylı meslek sistemi, evlilik sistemi, kervan sistemi, PVE arena ve zindanları,PVP sistemi, açık dünya bossları, Fashion sistemi sayabileceğim dikkat çeken özelliklerinden. 2500 metre görüş alanı ile kapsamlı bir dünya sunan oyun oldukça kaliteli grafiklere sahip.Haritada gittiğiniz hiç bir yer birbirine benzemiyor, 17 farklı bitki örtüsü kullanılan oyunda tam 2200 adet farklı bitki kullanılmış.Karakter tasarımları da bir o kadar harika, oyunda istediğiniz kıyafeti giyebileceğiniz fashion sistemi mevcut, Kervan sistemindeki kervancı, hırsız, polis mesleklerinden birisini seçerek rakiplerinizi dize getirebilirsiniz.

13 yorum:

 1. Lost Ark, Bless ve Revelation efsane olacak.

  YanıtlaSil
 2. Lineage Ethernal bu süper ben videosunu izledim geldiğinde ilk oynayacağım oyunlardan manyak kombolar var :) ama tabi fazla uzun sürmez sıkılana kadar dağ bayır koş oyunlar sarmıyor artık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen grafik ve kombo olarak sağlam oyunlardan 😀

   Sil
 3. Güzel derleme olmuş. Belki erkek işi olarak görüyorlar ama ben seviyorum bu tip oyunları.. hepsine bakacağım..🤗😄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hazal seni bizim GameTeam'a alırız ya ayıp ediyorsun erkek işi falan ne alaka. Senin paylaşımların ruj,oje falan biz takılamıyoruz oralarda ama sen gel her zaman bekleriz :D

   Sil
 4. Hiç anlamıyorum bu oyun işlerinden :( Gençler oynasın bakalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önemli olan hissettiğiniz yaştır, genç olanlar ve kendini genç hissedenlere sevgiler :)

   Sil
 5. Vay be Hamdi. Gerçekten müthiş görünüyorlar. Ben sana ziyarete geldim, daha kitap gelmedi hem de onu yazayım dedim :) Aslında okuyunca (ki hiç acele yok) fikrini gmail yoluyla almak isterim. Acılı adana tadında. Hanımlara bol göz yaşı garantisi veriyorum kitabım için :)
  Şaka bir yana siten çok donanımlı. Şiirlerimden Bembeyazdı ve Tertemiz'i isterdim seslendirmeni. Güzel bir şubat ayı dileklerimle oğlum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabın hakkında bir yazı hazırlayacağım tabi önce bir gelsin de okuyalım değil mi :) Tercih ettiğin şiiri seslendireyim abla tamamdır. Bende sevgi saygılarımı sunuyorum.

   Sil
 6. Teşekkürler oğlum. Sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
 7. Pek bu tarz oyunları oynayan biri değilim ama 4. Dark And Light fena durmuyor açıkçası.. Denemek lazım bi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle denemelisin, sonuçta sende doğa seversin :) Ürkütücü doğada hayatta kalma oyunu bu resmen.

   Sil

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.