İnternet Deneyimlerimi Paylaştığım Blog

LightBlog
Responsive Ads Here

12/30/2016

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Öncelikle herkese merhaba tırnak mantarının yukarıdaki gibi bir şey olmadığını hepiniz biliyorsunuzdur. Blog sitemde temiz görüntüler barındırmak adına tabi ki resmini buraya yüklemedim google görsellerde aratarak neye benzediğini bulabilirsiniz.

Daha önce başına gelmiş birisi olarak tırnak mantarına sebep olan şeylerden birisi başkalarının eşyalarını kullanmak örneğin terlik, çorap, ayakkabı vs. gibi başkalarının eşyalarını kullandıysanız ve tırnak mantarı olan birisi ise bu kesinlikle ondan bulaşmıştır çünkü tırnak mantarı son derece bulaşıcı bir mantar türüdür.

İkinci olarak ayağınızı bir yere sert bir şekilde vurduysanız, ve oluşan yaraya iyi bakım yapılmadıysa veya giydiğiniz ayakkabılar ayak numaranızdan küçükse ayakkabı parmak uçlarınıza baskı uyguluyorsa bir ihtimal bunlarda sebebiyet veren olaylardandır.

Tırnak mantarı tırnaklarınızı kötü bir görünüme çevirir, tırnaklarınız pullanır, kötü bir koku yaymaya başlar, tırnak altında pislikler oluşur.Görülen belirtiler bunlardır.Bu konu ile alakalı olarak doktorunuza başvurabilirsiz elbette bitkisel çözümleride mevcuttur ben kendi kullandığım yöntemi size önereceğim çünkü benimde başıma böyle bir olay geldi. Ben ısırgan otunun kurusunu aktardan alarak 10-15 dk boyunca kaynattım. Posasını  ise mantar bulunan tırnağın üzerine güzelce yerleştirerek bağladım 1 saat beklettim. Bunu günde  2 kere tekrarladım 1 ayın sonunda herhangi bir şey kalmadı. 

Bu yöntemi nereden buldun diyecek olursanız sizin internette gezinip bu yazımı bulduğunuz gibi bende internette bu konuyu araştırırken buldum fakat kaynağı şuan aklımda değil. Bende işe yaradığı için burada paylaştım. Size sağlıklı günler diliyorum. 

Google'dan Gelen Aramalar
ayak tırnak mantarı, Güncel, Sağlık, tırnak mantarı, tırnak mantarı ilacı, tırnak mantarı nasıl geçer, tırnak mantarı tedavisi, tırnak mantarı temizleme, tırnak mantarına ne iyi gelir,

6 yorum:

 1. paylaşımınız için teşekkürler. cidden bu mantar denen illetin kaşıntısı geçmek bilmiyor bazen. geceleri uyutmuyor. dediğiniz yöntem işe yarayabilir. paylaşımınız için tekrardan teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanı dimdik durmasını sağlayan şey ayaklarımızdır aynı bir binanın temeli gibi ayaklarımız ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa o kadar güçlü oluruz.

   Sil
 2. İçinde kimyasal olan bir çok ilaçtansa bitkisel çözümler kullanmak çok daha iyi. yazınız için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim sağlıklı günler dilerim efendim.

   Sil
 3. Paylaşımınız için teşekkürler, çok faydalı bir makale olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende yorumunuz için teşekkür ederim, iyi günlerde kalmanız dileğiyle...

   Sil

YORUM YAPMA KURALLARI

1- Yapılan yorumun yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2- Yapılan yorumlara backlink amaçlı link bırakmayın.
3- Yapılan yorumlarda küfür,argo vb. kelimeler kullanmayın.
4- Yapılan yorumda dil bilgisi kurallarına uymaya özen gösterin.
5- Yukarıdaki kurallara uymadığınız taktirde site sahibi yorumu yayımlamama hakkına sahiptir.